5 trike për vajzat që duhet provuar këtë verë

 

Përdorni pluhurin e foshnjës si një deodorant.

10 Girly Hacks to Try Out This Summer

Provoni të vendosni pak pluhur për fëmijë në pjesën e poshtme të krahëve për të parandaluar erën dhe lagështinë. Pudra është bërë nga misri i pastër dhe ka cilësi të shkëlqyera e tërheqëse. Ju gjithashtu mund të vendosni disa në këpucët tuaja nëse këmbët tuaja kanë tendencë të djersiten dhe të kenë erë.

 

Llastikë në syze dielli

10 Girly Hacks to Try Out This Summer

A nuk është e bezdisshme kur syzet e diellit tuaj nuk do të qëndrojnë në vend dhe ju vazhdimisht duhet t’i rregulloni ato? Epo, këtu është zgjidhja: Provoni të vendosni pak llastikë të tejdukshëm në secilin fund të syzeve të diellit. Kjo do t’i ndihmojë ata të mos rrëshqasin nga fytyra juaj.

 

Vaj kokosi

10 Girly Hacks to Try Out This Summer

Dëshironi të futeni në pishinë, por shqetësoheni për tharjen e flokëve tuaj nga klori? Këtu është zgjidhja.Para se të shkoni në pishinë, vendosni pak vaj kokosi në flokët tuaj. Kjo do të shtojë një shkëlqim të këndshëm dhe do të parandalojë që flokët të mos bien dhe të thahen.

 

 

Kafe e ftohtë me akull

10 Girly Hacks to Try Out This Summer

Vera e nxehtë bën thirrje për pije të ftohta! Sa prej jush kënaqen duke filluar ditën tuaj me një gotë freskuese kafeje me akull? Dhe sa prej nesh dëshiron që të mos ujitet me disa ton akull? Kafeja me akull jo vetëm që është e frreskët por edhe madje rregullon temperaturat e trupit tuaj ë kohë të nxehta kur ju e konsumoni atë.

Thani njersët tuaj.

10 Girly Hacks to Try Out This Summer

Djersitja e tepërt u ndodh të gjithëve, veçanërisht gjatë verës. Nëse nuk dëshironi të keni krahët të lagësht dhe jeni duke veshur një maic , thjesht vendosni një pecet pantallonash në pjesën e poshtme të bluzës tuaj. Vetëm sigurohuni që mëngët të jenë mjaft të gjata dhe materiali të mos shihet.

 

Shpërndaje me dikë që mund ti ndihmojë ky informacion!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *