Nëse keni thonj të hollë të brishtë, humbje të flokëve ose pagjumësi, filloni t’i konsumoni këto produkte

 

Arra, majdanoz, mjaltë, xhenxhefil dhe rrush të thatë

 If You Have Thin Brittle Nails, Hair Loss or Insomnia, Start Consuming These

Vendosni arrat braziliane dhe gjethet e thara të majdanozit në një blender dhe përziejini këta 2 përbërës. Shtoni mjaltë të pastër natyral, rrush të thatë dhe xhenxhefil të bluar. Konsumoni këtë përforcues të gjëndrës mbiveshkore 2 ose 3 herë në javë.

 

 

Spinaq, banane dhe limon

Një pjesë e vogël e spinaqit është e mjaftueshme për të kënaqur nevojën tuaj të përditshme për disa vitamina dhe lëndë ushqyese. Përzieni së bashku 350 ml ujë, tre banane, një tufë spinaq dhe lëng nga gjysma e një gëlqereje ose limoni, duke i përpunuar ato në blender derisa të zbuten.

 

Boronicë, banane, limon dhe selino

Pak njerëz e dinë që boronica është në të vërtetë e shijshme dhe gjithashtu shumë e mirë për ju. Ndihmon për të mbajtur të fortë sistemin tuaj imunitar dhe bën mrekulli për shikimin tuaj. Përzieni dy banane, tre lugë boronicë, 1/3 lëng limoni, dy deri në tre shkopinj selino dhe një gotë ujë.

 

Selino, spinaq, gëlqere dhe banane

If You Have Thin Brittle Nails, Hair Loss or Insomnia, Start Consuming These

Selino jo vetëm që djeg kalori, por është gjithashtu e pasur me vitamina dhe lëndë ushqyese. Përziejini së bashku dy shkopinj selinoje, një gotë gjethe spinaqi, një gotë ujë, lëng nga gjysma e gëlqeres dhe një banane. Shijoni këtë koktej të shijshëm me shumë vitamina!

 

 

Spinaq, banane, mollë dhe limon

Banania dhe spinaqi bëjnë një përzierje të mirë të shëndetshme. Bananet mund të përmirësojnë gjendjen shpirtërore, të heqin qafe lodhjen dhe të rrisin energjinë tuaj. Merrni një gotë me gjethe të freskëta spinaqi, dy banane, një mollë, një gotë ujë, lëng nga gjysma e një limoni dhe i përzieni të gjitha së bashku në një blender.

 

Kastravec, marule, limon dhe mjaltë

If You Have Thin Brittle Nails, Hair Loss or Insomnia, Start Consuming These

Kjo pije e shijshme do t’i lumturojë seriozisht buds tuaj. Kastraveci është një detoksifikues i fuqishëm, ndërsa marule është e pasur me vitaminë E. Kjo është një recetë e shpejtë dhe e lehtë bashkoni së bashku një tufë marule, një kastravec të mesëm të qëruar, lëng nga gjysmë limoni, një gotë ujë dhe një lugë mjaltë .

 

Shpërndaje me dikë që mund ti ndihmojë ky informacion!